Sahil Antalya Yaşam Parkı, Müze Kavşağı-Varyant adını verdiğimiz bölgeden başlayarak Boğaçayı’na kadar uzanan 1.000.000 metrekarelik alanı ve 7 km’lik sahil şeridi ile turizmin başkenti Antalya’da sahil yaşamının en güzel örneğini sunmaktadır. Yaşayan bir park olarak tasarlanmış olan Sahil Antalya Yaşam Parkı, sadece yaz aylarında değil, yıl içerisine yayılan aktivite ve hizmet anlayışıyla aynı zamanda yılın tüm aylarında hizmet üretmektedir.

Dünyanın en güzel sahili olarak nitelendirilen Konyaaltı sahil şeridimiz, dünyada nadir olarak şehir merkezinden denize girebilme imkânı vermekte olup, ayrıca son derece temiz ve Mavi Bayraklı denizi ile metropol kenti olma özelliğini de devam ettirmektedir. Bu saydığımız kavramlar nedeniyle ilimiz kentimize gelen yerli ve yabancı turistlerin çok yakından tanıdığı ve ilgisini çeken bir cazibe merkezi olmuştur.

Modern kent yapısı içerisinde arzu edilen bir buluşma noktası haline gelen Sahil Antalya Yaşam Parkı, yaklaşık 1.000.000 metrekarelik proje alanına sahip olup, 7 kilometrelik sahil şeridi ile ve bu şerit içerisinde planlanmış olan yaya ve bisiklet yolları, basketbol sahaları, tenis kortları, açık alan spor aletleri, kaykay-paten parkı ile aynı zamanda hem sosyal aktiviteleri kapsamakta hem de sağlıklı yaşam için bir ihtiyaç olarak görünmektedir. Bunların dışında çocuk oyun alanları, köpek parkı, 350 kişilik amfi tiyatrosu, 10 bin kişi kapasiteli etkinlik çayırı, misafirlerimiz için oturma alanlarımız da bulunmaktadır.

Varyant Çarşı adını verdiğimiz bölümümüzde 53, Olbia Çarşı bölümümüzde ise 6 adet olmak üzere yiyecek-içecek ve alışveriş işletmelerimiz bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sahil şeridimizde yer alan 2 adet büfe ile de hizmetlerimizi eksiksiz olarak sürdürmekteyiz. Tamamı Mavi Bayraklı olmak üzere 31 adet temiz ve nezih plaj hizmetimiz de parkımız içerisinde yer almaktadır. Ayrıca bu işletmelerin yanında ünlü baletimiz Tan Sağtürk’ün kurduğu Tan Sağtürk Bale ve Sanat Akademisi, ressam atölyesi ve geri dönüşüm malzemelerinden yapılan sanat eserleri sergimiz de bulunmaktadır.

ALSE olarak bu fiziki yapıların dışında işletme içerisinde insana dokunabilmek, kalitemizi daha üst noktalara taşıyabilmek, profesyonel tutum ve davranışlar geliştirebilmek amacıyla, park içerisindeki işletme çalışanları ve kendi personelimize yönelik olmak üzere yıl boyunca aralıksız devam eden bireysel gelişim ve mesleki uzmanlık eğitim seminerleri de düzenlemekteyiz. Böylece müşterilerimizin eksiksiz ve profesyonel bir hizmet almalarını hedeflemekteyiz.

Ayrıca Sahil Antalya Yaşam Parkı’mızda helikopter pisti, Olbia Meydanı Konser alanı, Etkinlik Çayırı, 2 adet elektronik asansör, yaya merdiveni, seyir terası, yelken kulübü, su sporları gibi etkinlik ve sosyal alanlar da bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra alanımızda bulunan güven çemberleri projesi ile çocukların, yaşlıların ve evcil hayvanların o anda nerede olduklarını misafirlerimiz kolaylıkla takip edebilmektedirler.

Mavi bayraklı plajları, cankurtaran hizmetleri, duş ve tuvaletleri ile temiz ve güvenli biz deniz keyfi sunan Konyaaltı sahili, gece ise ışıl ışıl görüntüsüyle bambaşka bir atmosfere sahiptir. Genel güvenliğin yanında, ALSE tarafından tecrübeli özel güvenlik ekibi ile kara güvenliği sağlanırken, aynı zamanda deniz güvenliğinde de işletmemize bağlı profesyonel ve deneyimli cankurtaran ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Bu bağlamda, geride bıraktığımız sezonda, 140 boğulma vakasına anında müdahale edilmiş olup, misafirlerimizin can güvenlikleri en üst düzeyde sağlanmış, böylece hiçbir vatandaşımız hayatını kaybetmemiştir.

Sahil Antalya Yaşam Parkımızda yukarıda anlatılan hizmet ve hizmet noktaları dışında ayrıca güvenliğimiz için polis ve zabıta noktası, ALSE yönetim merkez ofisimiz misafirlerimize her zaman yardımcı olmak üzere hazır bulunmaktadır.

Parkımızın içerisinde yer alan ve şehrimizin gözdesi olan Kızılçam ağaçlarından oluşan korumuz adeta bir doğa harikasıdır. Bu bağlamda, Konyaaltı’nda kişi başına düşen 0,48 metrekare yeşil alan, Sahil Antalya Yaşam Parkı projemiz ile 1,16 metrekareye ulaşmıştır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı Sahili’ne uyguladığı özel proje Strasbourg’ta Avrupa Konseyi Binası’nda düzenlenen törenle, 2018 yılı Uluslararası İdeal Kent birincilik ödülünü almıştır.

Yaklaşık 30 bin metrekare beton alanın yeşil alana dönüştürüldüğü, mevcut ağaçlar korunarak 7 bin yeni ağacın dikildiği, bütüncül bir yaklaşımla günün ihtiyaçlarına göre yeniden inşa edilen Konyaaltı Sahil Projesi’nin başarısı bu vesileyle uluslararası bir ödülle de taçlandırılmış olmaktadır.

Çevreci anlayışıyla parkımız, alınan bu ödülle birlikte “Sahil Antalya Yaşam Parkı” olarak, Türkiye’nin en çevreci projeleri arasında yer aldığını tüm kamuoyuna bir kez daha göstermiştir.

Sahil Antalya Yaşam Parkı tüm yıl boyunca aileler, gençler ve çocuklar için benzersiz seçenekler sunan festivaller, konserler ve aile bireylerinin katılabileceği daha birçok sürpriz aktiviteleri ile yurt içi ve yurt dışı misafirlerimize ev sahipliği yapmaya devam etmekte olup, bu sezon ve gelecek sezonlarda da faaliyetlerine büyük bir özveri ve keyifle devam edecektir.

 
 
icon3

Sahil Antalya'da
Yaşanacak Çok Şey Var...